Yhteystiedot

Aarno Järvinen
JOKELA
ajarvine(at)sci.fi
040-706 7800

Uutiset

8.7.2025Kiitokset 134 äänestä!Lue lisää »16.3.2025Olen ehdolla Tuusulan kunnanvaltuustoon - numeroni on 188Lue lisää »7.5.2024Iso kiitos 133 äänestä HOK-Elannon vaaleissa!Lue lisää »

Pikakysely

Mitä pidät uusista kotisivuistamme?

VR puhuu puppua ja heikentää lipunmyyntipalveluja

Keskiviikko 27.4.2011 - Aarno Järvinen


VR jatkaa aiempaa linjaansa eli pitää jääräpäisesti kiinni päätöksestään lopettaa Jokelan aseman lipunmyyntipalvelut. VR ei suostu kertomaan Jokelan todellisia lipunmyyntilukuja eikä aseman ylläpitokustannuksia, mutta väittää sitkeästi, että asemalle ei kannata asentaa uutta kallista Jokelan_asematilaisuuslipunmyyntijärjestelmää, joka piti ottaa käyttöön kesän alussa. Samalla oli tarkoitus lopettaa lipunmyyntipalvelut asemalla. Uusi järjestelmä, kuten niin moni muukin atk-järjestelmä, on myöhässä aikataulustaan ja valmistuu aikaisintaan syksyllä.

Kuva: Jokelan asematilaisuus veti väkeä 25.1.2011

VR ei ole suostunut kertomaan myöskään, jatkuuko lipunmyynti uuden järjestelmän myöhentyneeseen käyttöönottoon asti vai loppuuko lipunmyynti kesäkuun alussa, kuten aiemmin on päätetty, vaikka uuden järjestelmän käyttöönottopäivästä  ei olekaan tietoa. Näin voi olettaa tapahtuvan VR:n tähänastisen jääräpäisyyden huomioon ottaen. Tätä kuvaa myös VR:n divisioonajohtaja Antti Jaatisen kirjoitus Keski-Uusimaan Yleisön osastossa 16.4.2011. 

Jaatisen kirjoitukseen laatimani, Keski-Uusimaassa 26.4.2011 julkaistu kirjoitus on kokonaisuudessaan tässä:

 


Kommentit

20.5.2011 4.53  Coach Outlet Online

While there is life, there is hope.


Kommentoi kirjoitusta


Nimi:*

Kotisivun osoite:

Sähköpostiosoite:

Lähetä tulevat kommentit sähköpostiini